Jak se dostat na právnickou fakultu

Tyto webové stránky se snaží poskytnout ověřené a užitečné informace k úspěšnému zvládnutí přijímacích zkoušek na právnické fakulty.

Dostat se na žádanou právnickou fakultu není jednoduché. Zvládnout přijímací zkoušky není vůbec snadné i vzhledem k velkému počtu zájemců o studium na právnické fakultě. Základem je intenzivní a kvalitní příprava na přijímací zkoušky, protože každý bod u přijímacích zkoušek rozhoduje a může být klíčový pro přijetí na právnickou fakultu. Přijímací zkoušky nejsou primárně založené na vědomosti, které se probírají na střední škole a gymnáziu, ale zejména na schopnosti logického, numerického, argumentačního a verbálního myšlení, které se dá naučit a pochopit. Řada zájemců o studium na právnické fakultě si toto včas neuvědomuje, mylně se domnívá, že jim postačí pro přípravu jen to, co berou ve škole. Poté zjistí, že to tak není, a narychlo se pokusí na přijímací zkoušky připravit, ale to zpravidla nestačí.

Dalším způsobem ne úplně vhodné přípravy je pochopit postupy řešení sám, samovýukou, nebo pomocí informací na internetu. Nebezpečím této formy přípravy je zejména v tom, že nesprávně pochopíte a naučíte se postupy řešení, které poté nesprávně aplikujete u ostrých přijímacích zkoušek, což opět může vést ke zbytečnému nepřijetí na právnickou fakultu. Proto se k opravdu kvalitní a pořádné přípravě doporučuje obrátit s na odborníky a absolvovat přípravný kurz na přijímací zkoušky na právnické fakulty. Odborník je schopen polopaticky vysvětlit postupy jak dané typy úloh řešit, rovněž poradí, jak správně dané úlohy řešit v co nejkratším možném čase, protože čas u přijímacích zkoušek také hraje velkou roli. Takto správně naučené postupy řešení úloh je možné poté úspěšně aplikovat u ostrých přijímacích zkoušek. Velmi kvalitní přípravný kurz na přijímací zkoušky na právnické fakulty můžete nalézt například zde: Přípravný kurz na přijímací zkoušky - právnické fakulty. Daný kurz vyniká vysoce odbornými lektory, kterých je pro dané oblasti málo, což se výrazně pozitivně projevu na připravenost absolventů kurzu a jejich úspěch u ostrých přijímacích zkoušek. Tento kurz má však v zájmu zachování kvality omezenou kapacitu a velmi brzy se zaplňuje. Dostat se na právnickou fakultu je hlavní překážka k úspěšné kariéře. Studium právnické fakulty se poté považuje za středně náročné a bez větších problémů zvládnutelné. Hlavní překážkou jsou tak zejména právě přijímací zkoušky, které není snadné zvládnout, ale dá se na ně připravit.

Další užitečné informace o
přijímacích zkouškách na právnické fakulty zde:

TOPlist